Kredyt celowy od Santander Consumer Banku pozwala finansować zakupy online na kwotę od 100 do 50 tys. zł. Harmonogram spłaty może trwać od 2 do 60 miesięcy. Miłośnicy e-commerce, którzy korzystają z serwisów typu marketplace, sięgając po kredyt celowy zapłacą w jednym miejscu za zamówienia złożone u różnych sprzedawców.

Obecnie usługa dostępna jest za pośrednictwem jednego z popularnych systemów płatności online jednak bank jest otwarty na współpracę z innymi firmami pośredniczącymi w transakcjach internetowych. Ale nie tylko. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi partnerami – podał Santander Consumer Bank w komunikacie.

Jak skorzystać z kredytu celowego od Santander Consumer Bank?

Na etapie robienia zakupów online, po przejściu do płatności należy wybrać opcję eRaty. Na stronie banku widnieje informacja, że opcja kredytu celowego dostępna jest także przy wyborze płatności ratalnej PayU.

W kolejnym kroku nastąpi przekierowanie do wniosku Santander Consumer Banku, który powinien zostać wypełniony zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Poprowadzą one klienta do momentu finalizacji zawarcia umowy. To bank przekazuje zapłatę za zakupy do właściciela e-sklepu, a cały proces odbywa się zdalnie.

– Po przejściu na wniosek banku, klient otrzyma od jednej do trzech propozycji kredytowych. Następnie musi jedynie wybrać najkorzystniejszą dla niego ofertę, a decyzję kredytową dostaje praktycznie od ręki – komentuje Magdalena Wąsińska, Menadżer Ds. Rozwoju Produktów Finansowania Sprzedaży w Santander Consumer Banku.

– Kredyt celowy to produkt, który łączy w sobie przyzwyczajenie Polaków do sprzedaży w modelu ratalnym, szybkich i wygodnych e-zakupów oraz możliwość planowania mniejszych i większych wydatków (…). Z kolei dla właścicieli e-sklepów jest szansą na zwiększenie sprzedaży przy minimalnym wysiłku z ich strony. Bank dostarcza narzędzie do integracji produktu ze sklepem i oferuje potencjalnemu partnerowi pełne wsparcie techniczne z możliwością przeprowadzenia procedury nawet w ciągu trzech tygodni – mówi Iwona Garbaczewska, Menadżer Ds. Rozwoju Produktów Finansowania Sprzedaży w Santander Consumer Banku.