W ostatnim czasie banki w Polsce uatrakcyjniają swoją ofertę depozytową. Na początku sierpnia, Bank Pekao zaoferował nowym klientom oprocentowanie 7 proc. w skali roku przez 6 miesięcy do 400 tys. zł na koncie oszczędnościowym. Z kolei ING Bank Śląski uruchomił nowe edycje oszczędnościowych ofert specjalnych z oprocentowaniem nawet do 7% w skali roku.

Nowości w ofercie lokat PKO Banku Polskiego

Pierwsza z nowości to odnawialna lokata na nowe środki na 3 miesiące. Dla klientów indywidualnych jest ona dostępna z oprocentowaniem 7 proc. w skali roku. Natomiast klienci bankowości osobistej i prywatnej otrzymają oprocentowanie 7,5 proc. w skali roku. Kwota minimalna to 1 tys. zł, nie ma kwoty maksymalnej. Lokata dostępna jest zarówno w serwisie iPKO, aplikacji mobilnej IKO, jak i w oddziałach banku i agencjach.

Do oferty PKO trafiła także nowa lokata terminowa 3-miesięczna. To lokata odnawialna, dostępna dla obecnych i nowych klientów bankowości osobistej i prywatnej, z oprocentowaniem odpowiednio 4,5 proc. i 5 proc. w skali roku. Kwota minimalna depozytu to 1 tysiąc zł. Lokatę można założyć poprzez iPKO oraz IKO, a także w oddziałach, biurach bankowości prywatnej i agencjach.

Od kilku miesięcy PKO oferuje również m.in. lokatę 60+ z oprocentowaniem w wysokości 6 proc. w skali roku oraz produkt oszczędnościowo-inwestycyjny Autolokacja III. Opiera się on na 6-miesięcznej lokacie oprocentowanej 7 proc. w skali roku, z której środki są w cyklach miesięcznych stopniowo przenoszone do wybranego przez klienta funduszu inwestycyjnego.