Integracja Przelewy24 i Dotpay rozpoczęła się w 2020 roku w następstwie włączenia Przelewy24, Dotpay i eCard w struktury duńskiej grupy Nets (obecnie należącej do Grupy Nexi, z siedzibą w Mediolanie). W kwietniu 2021 r. zakończył się pierwszy etap połączenia Przelewy24 i Dotpay, który obejmował kwestie formalne związane z procesem konsolidacji. Od tego momentu Partnerzy Dotpay obsługiwani byli przez spółkę PayPro SA.

Zakończenie procesu integracji PayPro

Na ostatnim etapie całego procesu konta sprzedających zostały zmigrowane z platformy Dotpay do Przelewy24.

– Zmiana operatora płatności standardowo wiąże się z koniecznością przeprowadzenia reintegracji po stronie sprzedającego. W przypadku integracji Dotpay z Przelewy24 zaprojektowaliśmy migrację w taki sposób, aby jak najbardziej odciążyć naszych partnerów. Ze względu na liczbę przeniesionych kont oraz indywidualne rozwiązania, które dostarczamy, proces był wyzwaniem, a skala tego przedsięwzięcia unikalna – mówi Michał Bzowy, wiceprezes zarządu PayPro SA, Chief Information Officer Przelewy24.

– Celem przeprowadzanej integracji było zapewnienie najwyższego standardu obsługi dla wszystkich partnerów PayPro SA oraz ujednolicenie oferowanych usług. Zakończenie procesu integracji oznacza również, że powstała w 2001 roku marka Dotpay znika z rynku – mówi Jacek Kinecki, prezes zarządu PayPro SA, CEO Przelewy24.

PayPro przypomina partnerom o konieczności zaktualizowania informacji o operatorze płatności na swoich stronach i we wszelkich materiałach skierowanych do konsumentów.