Platforma zakupowa Shopee zadebiutowała w Polsce we wrześniu ubiegłego roku. Na polskim rynku współpracuje już m.in. z firmą InPost, dzięki czemu zakupy z Shopee można odbierać w paczkomatach. Teraz gigant e-commerce ruszył z własnym kanałem edukacyjnym w serwisie YouTube.

Shopee Masters, czyli baza wiedzy o e-commerce

Na kanale Shopee Masters można znaleźć nagrania webinarów prowadzonych przez ekspertów i managerów platformy. Zamieszczane są także materiały dotyczące dostępnych dla sprzedawców Shopee narzędzi, które pozwalają na optymalizację działań – od marketingu po analitykę biznesową.

Publikowane webinary i tutoriale mają pomagać przedsiębiorcom w rozpoczęciu sprzedaży online, rozwijaniu biznesu i odnoszeniu sukcesów na tym polu. Ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w handlu online, mogą na Shopee Masters poznać absolutne podstawy, dotyczące na przykład rozliczeń finansowych.

Z kolei zaawansowanych sprzedawców może zainteresować tematyka typu, w jaki sposób zdobyć odznakę Super Sprzedawcy na platformie Shopee, czy jak zwiększyć sprzedaż dzięki udziałowi w kampaniach sprzedażowych.

– W dość krótkim czasie od naszego startu udało nam się zarejestrować na platformie dziesiątki tysięcy lokalnych przedsiębiorców, którzy sprzedali z nami miliony produktów. Dziś e-commerce odgrywa kluczową rolę w łączeniu sprzedawców i rosnącej grupy kupujących online. Mamy nadzieję, że dzięki Shopee Masters będziemy mogli pomóc jeszcze większej grupie ludzi rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności – szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce – mówi Michał Tykarski, Business Development Director w Shopee.