Bliska współpraca z InPostem gwarantuje dostawy do wybranego punktu za darmo bądź w atrakcyjnej cenie, w krótkim czasie. Firmy współpracują również w zakresie tworzenia nowych rozwiązań logistycznych – czytamy w komunikacie.

InPost i Shopee nawiązują strategiczną współpracę

Jednym z takich rozwiązań jest wprowadzenie przez InPost tzw. ekonomicznej dostawy, obecnie dostępnej wyłącznie dla użytkowników Shopee. Jest ona skierowana do tych klientów, którzy chcą oszczędzić na dostawie i akceptują nieco dłuższy czas dostarczenia przesyłki.

Nowi użytkownicy, którzy podczas pierwszych zakupów wybiorą dostawę przez InPost, mogą skorzystać ze specjalnego vouchera na 15 zł. Po potwierdzeniu otrzymania przesyłki dostaną również dodatkowo 500 Monet Shopee na konto użytkownika.

InPost i Shopee zamierzają współpracować nie tylko pod kątem ścisłej integracji paczkomatów z systemem logistycznym platformy, ale również w zakresie szukania nowych sposobów na wywarcie pozytywnego wpływu w obszarze zrównoważonej logistyki. Chodzi tutaj przede wszystkim o dbanie o środowisko.

W tym kontekście warto przypomnieć ostatnie partnerstwo InPostu z Modivo, w ramach którego wprowadzono opakowania wielokrotnego użytku. Dokonując zakupu i wybierając paczkomaty klient będzie miał opcję wyboru opakowania zwrotnego. Po odebraniu przesyłki oraz wyjęciu zamówionych rzeczy konsument składa pudełko na kształt koperty i od razu może je zwrócić w dowolnym paczkomacie, skanując kod zwrotu umieszczony na tym opakowaniu.