Włączając aplikację ratalną Inbank w sklepie Shoper, jego właściciel daje swoim klientom możliwość finansowania zakupów do 50 tys. zł, przy elastycznym okresie spłat. Płatność można rozłożyć do 48 miesięcy, co stanowi dodatkowy argument dla sprzedawców, by zachęcać klientów do zakupów online.

Shoper udostępnia nową aplikację z ratami Inbanku

– W Shoper stawiamy na ciągły rozwój oprogramowania do prowadzenia sprzedaży sklepu online, w tym szeregu rozwiązań, które wspierają finansowanie zakupów. Aplikacja Inbank to innowacyjne rozwiązanie ratalne w polskim e-commerce i już jest dostępna dla sprzedawców w sklepie z aplikacjami Shoper. Merchanci mają możliwość jej łatwego uruchomienia i integracji ze swoim sklepem – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

W celu skorzystania z aplikacji ratalnej Inbank w sklepie internetowym Shoper wystarczy, że jego właściciel aktywuje ją w panelu administracyjnym. Dla merchantów z platformy Shoper, którzy aktywują system ratalny Inbank do końca bieżącego roku, przygotowano promocję. W ramach oferty zyskają oni dostęp m.in. do tanich rat zero % oraz będą mogli skorzystać ze specjalnego programu darmowych dostaw.

Inbank to estoński challenger bank, który od kilku lat działa także w Polsce. Na polskim rynku współpracuje m.in. z Comperią, dzięki czemu oferuje finansowanie klientom Otomoto i Comperia Raty. Obecnie fintech ma w Polsce około 150 tys. klientów i sfinansował zakupy o wartości w granicach 324 mln EUR.

Inbank przygotowuje się także do ekspansji w Czechach. Działalność u naszych południowych sąsiadów ma rozpocząć już w II kwartale 2022 roku. Kierownictwo czeskiej jednostki Inbanku w październiku objął Vit Ruzicka, posiadający 20 lat doświadczenia w branży bankowej.