Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, wyniosły blisko 91 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA sięgnął 32 mln zł. Co więcej, wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł. Powyższe wyniki stanowią doskonały pretekst do inwestycji. Nic więc dziwnego, że Shoper zdecydowało się uruchomić uzbierane fundusze i rozpocząć przejęcie Selium.

Shoper wzmacnia ofertę usług sprzedaży wielokanałowej

Platforma e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego zawarła już przedwstępną umowę nabycia agencji Selium. Firma ta specjalizuje się w obsłudze sprzedaży omnichannelowych. Selium oferuje także  wsparcie w zakresie uruchamiania oraz prowadzenia sprzedaży na marketplace’ach. Ich działalność obejmuje zakres od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym.

Firma zapewnia także wsparcie w zakresie integracji technologicznych między systemami CRM lub ERP.  Przedsiębiorcy współpracujący z Selium mają możliwość prowadzenia sprzedaży na kilkudziesięciu zagranicznych platformach handlowych, m.in. Amazon, AliExpress, Cdiscount, eBay, czy Shopee.

Prognozowane przychody agencji wynoszą od 1.6 do 1.8 mln zł za 2022 rok. Będą one niemal dwukrotnie wyższe niż w poprzednim roku. Przejmując Selium, Shoper zyska zespół wykwalifikowanych specjalistów w zakresie sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej.

Agencja zostanie włączona w strukturę organizacyjną Shoper, ale utrzyma swoją markę. Jej usługi będą dostępne dla przedsiębiorców zarówno korzystających z platformy Shoper, jak i użytkowników sklepów internetowych wykorzystujących inne platformy SaaS i oprogramowanie open source. Finalizacja transakcji planowana jest na początku trzeciego kwartału 2022 i wymaga uzyskania przez Shoper zgód korporacyjnych.