Wykorzystanie sztucznej inteligencji, w oparciu o ChatGPT od firmy OpenAI, pozwoli sprzedawcom platform sklepowych oraz marketplace na szybkie tworzenie opisów produktów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji – czytamy w komunikacie.

Opisy na platformie Shoper od ChatuGPT

– Klienci Shoper już teraz widzą potencjał w AI. Dlatego jako pierwsza firma e-commerce w Polsce udostępniamy sprzedawcom narzędzie, które pozwala na automatyczne generowanie opisów produktów w języku polskim z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – mówi Marcin Kowalik, Head of Shoper App Store.

Dzięki zaawansowanym algorytmom i uczeniu maszynowym aplikacja potrafi generować atrakcyjne opisy produktów, które przyciągną uwagę klientów i zwiększą konwersje. Dodatkowo tworzy treści zgodne z zasadami Google, które pomogą w pozycjonowaniu strony sklepu w wyszukiwarkach – wyjaśnia Shoper w komunikacie.

Usługa Opisy AI pozwala na generowanie opisów produktów przy użyciu ChatGPT nie tylko do sklepu internetowego, ale również na potrzeby innych kanałów sprzedaży. Użytkownik aplikacji decyduje o preferowanej długości treści oraz sposobie tworzenia opisów. Użytkownik może zlecić aplikacji przygotowanie opisów na podstawie:

  • informacji wprowadzonych do generatora: nazwa produktu, lista cech (atrybutów),
  • poprzedniego opisu danego produktu,
  • własnych, podanych parametrów.

Jak działa aplikacja OpisyAI?

  1. Aby skorzystać z aplikacji, należy mieć zainstalowaną dowolną aplikację Apilo i skonfigurowane konto (może być to konto na okresie testowym lub w wersji abonamentu ApiloLite).
  2. “Opisy AI – Generator opisów produktów z ChatGPT” są dostępne w panelu Apilo, po lewej stronie, w zakładce Opisy AI.
  3. Aplikacja rozliczana jest w systemie PrePaid, aby z niej skorzystać, należy zasilić swoje konto na kwotę min. 15 zł. Gdy konto jest zasilone, aplikacja jest gotowa do automatycznego generowania opisów.