– Nawiązanie strategicznego partnerstwa z LPP to kolejny kamień milowy w rozwoju Klarny w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wierzymy, że nasze partnerstwo przyniesie wymierne korzyści dla klientów marek LPP i wpłynie na przyszły kształt sposobu, w jaki dokonują oni zakupów – mówi Łukasz Dwulit, Head of Klarna Poland.

Klarna zaoferuje odroczone płatności w sklepach LPP

Nad Wisłą nieoprocentowana usługa Klarna „Zapłać za 30 dni” będzie dostępna w sklepach internetowych wszystkich marek grupy LPP, czyli Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Strony pracują także nad wdrożeniem płatności Klarna w sklepach stacjonarnych LPP. Wcześniej możliwość skorzystania z rozwiązania BNPL ma być dostępna w aplikacji mobilnej LPP.

W Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (poza Polską), gdzie obecne jest LPP, dla klientów sklepów online grupy udostępnione zostały różne opcje odroczonej płatności Klarny, w tym m.in. „Zapłać w 3 ratach”.

W ostatnim czasie Klarna udostępniła polskim klientom między innymi portfel z dostępem do kart lojalnościowych, a także możliwość wirtualnych zakupów.

Dodatkowo odroczone płatności od Klarny pojawiły się w sklepie internetowym Kubota.