Płatności bezgotówkowe z roku na roku zyskują na popularności. Dodatkowo przepisy wprowadzone w styczniu tego roku, według których przedsiębiorca ma obowiązek umożliwić klientowi wybraną przez niego formę płatności, obligują usługodawców do uruchomienia nowoczesnych możliwości płacenia za towary i usługi w swoich placówkach. Wciąż jednak istnieją grupy, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. Właśnie dlatego dzisiaj startuje wspólna inicjatywa SmartCity Wrocław oraz Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Co oznacza współpraca ze SmartCity Wrocław?

W ramach współpracy „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielą się wiedzą z zakresu bezpiecznego wdrażania płatności bezgotówkowych w firmie. Poruszonych zostanie również wiele innych tematów z zakresu najkorzystniejszych rozwiązań płatniczych dla danego typu działalności.

Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich. Dobrym przykładem tego procesu jest na przykład system obsługujący płatności za bilety w MPK. Wciąż jednak w mieście istnieją grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. Stąd też wspólna inicjatywa SmartCity Wrocław i Fundacji Polska Bezgotówkowa.

— Dziś raczej należy już pytać o skalę aktywności, o kolejne nowoczesne rozwiązania płatnicze, a nie o to, czy Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Chcemy! Liczymy, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii – dodaje Grażyna Ciurzyńska, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi. W ramach rozpoczętej współpracy SmartCity Wrocław oraz Fundacja Polska Bezgotówkowa zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszy webinar „SoftPOS – terminal w Twoim telefonie”, który będzie dostępny online na w dniu 21 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00.