Smart City
Technologia 5G jest testowana przez dwóch operatorów - Orange i T-Mobile. To olbrzymi wydatek, ale konieczny, bo bez technologii 5G możemy zapomnieć o rozwoju.
Wrocławskie autobusy nie będą musiały marnować cennego czasu na światłach. Dzięki współpracy stolicy Dolnego Śląska z Orange miasto wykorzysta technologie geolokalizacji i Internetu Rzeczy, aby dostosować sygnalizację świetlną do położenia autobusów. To dopiero pierwszy z elementów tworzenia środowiska smart city we Wrocławiu.
Sławomir Mentzen to wiceprezes Wolności – partii założonej przez Janusza Korwina Mikkego. Jest to ugrupowanie „skrajnie wolnorynkowe” znane również z braku poszanowania do tzw. poprawności politycznej. Głównie za sprawą kontrowersyjnego lidera. Sławomira Mentzena można nie lubić za pewność siebie i sposób wyrażania poglądów, ale trzeba przyznać, że przygotował ciekawy program wyborczy.
Jednym z głównych wyzwań stojących przed samorządami i burmistrzami miast w Polsce jest wprowadzenie ich aglomeracji w erę cyfrową. Połączenie wielu kilometrów kwadratowych powierzchni w jedną spójną sieć Internetu Rzeczy bez ponoszenia gigantycznych wydatków na infrastrukturę jest zadaniem bardzo trudnym. Rozwiązanie tego problemu proponuje polski operator radiodyfuzyjny BCAST, który przyszłość miejskiego IoT widzi w sieci LPWAN.
Burmistrz Pelplina i pełnomocnik zarządu spółki Energa Oświetlenie podpisali list intencyjny, dzięki któremu na Pomorzu powstanie pierwszy inteligentny system parkowania. Jest to deklaracja współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięcia, która ma nastąpić w połowie marca bieżącego roku.