Partner serwisuVisa dla biznesu

Smart City


InPost i miasto Łódź z programem Green City
March 1, 2021, 12:46 PM

Mieszkańcy Łodzi będą mieli dostęp m.in. do szerszej sieci paczkomatów a także do większego wachlarza usług – m.in. ładowarek do samochodów elektrycznych przy paczkomatach.

Sieć 5G może kosztować Polskę nawet 20 mld złotych, ale to wydatek konieczny
December 31, 2018, 11:38 AM

Technologia 5G jest testowana przez dwóch operatorów - Orange i T-Mobile. To olbrzymi wydatek, ale konieczny, bo bez technologii 5G możemy zapomnieć o rozwoju.

Smart city we Wrocławiu. Co planuje miasto?
November 8, 2018, 9:00 AM

Wrocławskie autobusy nie będą musiały marnować cennego czasu na światłach. Dzięki współpracy stolicy Dolnego Śląska z Orange miasto wykorzysta technologie geolokalizacji i Internetu Rzeczy, aby dostosować sygnalizację świetlną do położenia autobusów. To dopiero pierwszy z elementów tworzenia środowiska smart city we Wrocławiu.

Aplikacje mobilne, kryptowaluty i hackatony. Toruń ma być inteligentnym miastem
August 30, 2018, 12:41 PM

Sławomir Mentzen to wiceprezes Wolności – partii założonej przez Janusza Korwina Mikkego. Jest to ugrupowanie „skrajnie wolnorynkowe” znane również z braku poszanowania do tzw. poprawności politycznej. Głównie za sprawą kontrowersyjnego lidera. Sławomira Mentzena można nie lubić za pewność siebie i sposób wyrażania poglądów, ale trzeba przyznać, że przygotował ciekawy program wyborczy.

Polskie miasta będą bardziej "smart"
April 26, 2018, 12:41 PM

Jednym z głównych wyzwań stojących przed samorządami i burmistrzami miast w Polsce jest wprowadzenie ich aglomeracji w erę cyfrową. Połączenie wielu kilometrów kwadratowych powierzchni w jedną spójną sieć Internetu Rzeczy bez ponoszenia gigantycznych wydatków na infrastrukturę jest zadaniem bardzo trudnym. Rozwiązanie tego problemu proponuje polski operator radiodyfuzyjny BCAST, który przyszłość miejskiego IoT widzi w sieci LPWAN.