Z okazji jubileuszowej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Uber uruchomił specjalną opcję przejazdu “Uber z WOŚP”. Dzięki niemu każdy użytkownik mógł dopłacić 5 złotych do przejazdu, aby Uber mógł ją wpłacić Fundacji. Dodatkowo firma przekaże równowartość całego swojego przychodu z tych przejazdów.

Uber wspiera WOŚP. Akcja zakończona sukcesem

Dzięki usłudze “Uber z WOŚP”, w zbiórkę od ponad miesiąca włączali się bardzo chętnie zarówno pasażerowie jak i kierowcy we wszystkich miastach w Polsce, w których działa Uber. Dziękujemy każdemu użytkownikowi, który przy zamawianiu przejazdu wybrał opcję “Uber z WOŚP” i tym samym przekazał 5 złotych od siebie na rzecz Fundacji – mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.

Na początku stycznia ruszyła również specjalna rywalizacja, w której można było wygrać miesiąc darmowych podróży za zamówienie największej liczby przejazdów “Uber z WOŚP”. Złoty kod trafi do użytkownika z Warszawy, który skorzystał z opcji Uber z WOŚP aż 37 razy.

Oprócz donacji zebranych za pośrednictwem platformy, na organizację jubileuszowego 30. finału, Uber przekazał 10 tys. kodów na darmowe przejazdy dla WOŚP o łącznej wartości powyżej 300 tys. PLN.