O sprawie piszą między innymi Wall Street Journal oraz TechCrunch. Na zrzutach ekranu udostępnionych TechCrunch, kod aplikacji odwołuje się do różnych narzędzi miksowania, które pozwoliłyby użytkownikom „wykorzystać swoje umiejętności DJ-a z różnymi stylami przejścia, aby stworzyć ostateczny miks”.

Remiksowanie piosenek to ukłon w stronę „generacji TikToka”

Nic dziwnego, że Spotify opracowuje narzędzia do miksowania, zwłaszcza że przyspieszone utwory i mashupy przeżywają swoje pięć minut dzięki TikTokowi. Według raportu TikTok na koniec 2023 roku, najpopularniejszymi utworami w aplikacji były właśnie przyspieszone remiksy piosenek.

Rozwiązania opracowywane przez Spotify pozwoliłyby również „ustawić zakres tempa dla miksu” i „ustawić klimat dla miksu” poprzez filtrowanie według „gatunków, nastrojów, aktywności i innych”. Kod sugeruje, że użytkownicy będą mogli tworzyć remiksy utworów, aby dopasować je do określonego scenariusza. Teoretycznie można by stworzyć optymistyczną, przyspieszoną wersję wolniejszego utworu, aby stworzyć remiks do słuchania podczas ćwiczeń.

TechCrunch pisze, że narzędzia do miksowania nie będą skierowane tylko do doświadczonych użytkowników. Linie kodów sugerują, że Spotify pomoże użytkownikom stworzyć idealny miks, nawet jeśli robią to po raz pierwszy, za pomocą zautomatyzowanych narzędzi.

O Spotify było ostatnio głośno w kontekście sporu z Apple i kary nałożonej na amerykańską firmę przez Komisję Europejską. Spółka z Cupertino została ukarana za stosowanie nieuczciwych praktyk względem konkurencji – grzywna wynosi 1,8 mld EUR. Analiza została wszczęta po tym, jak Spotify złożyło formalną skargę do organów regulacyjnych w 2019 roku.