Powerdot nie rozwija własnej aplikacji mobilnej, dąży natomiast do tego, aby jego stacje były łatwo dostępne dla jak największej liczby użytkowników korzystających, na zasadzie roamingu, z różnych aplikacji mobilnych istniejących na rynku – czytamy w komunikacie. Spółka udostępnia różne metody płatności, np. kartą płatniczą na terminalu czy kodem QR.
Kolejne ułatwienie dla posiadaczy elektryków
Temat płatności za usługi ładowania aut elektrycznych wciąż jest dość skomplikowany i może zniechęcać do posiadania elektryków ze względu na:
- konieczność posiadania dziesiątek aplikacji różnych operatorów, gdzie rejestracja jest dość ciężka do wykonania ad hoc na smartfonie, trzeba podpiąć kartę, wypełnić trochę danych w formularzu lub posiadać wiele „fizycznych” kart RFiD w portfelu
- brak możliwości płacenia kartą na terminalu jako standard
- słaby rozwój usług roamingowych – czyli współpracy między dostawcami usługi ładowania różnych operatorów.
Aplikacja Elocity umożliwia wyszukanie stacji Powerdot, sprawdzenie ich mocy, a także dostępnych złączy. Za jej pomocą można uruchomić usługę ładowania, a także dokonać płatności na warunkach obowiązujących użytkowników aplikacji. Alternatywnie użytkownik może uruchomić stację na przykład kodem QR i wybrać płatność według cennika Powerdot, bądź kartą RFiD lub aplikacją innego dostawcy.
Obecnie w naszym kraju Powerdot jest w trakcie budowy ok. 800 stacji ładowania, a ponad 50 urządzeń jest już dostępnych dla użytkowników. Warto przypomnieć, że do końca przyszłego roku ładowarki dla samochodów elektrycznych i hybrydowych pojawią się w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci Biedronka.