Inwestycja Freya Capital to kolejny już zakup pakietu udziałów w Staffly. Wcześniej, w czerwcu 2022 roku fundusz w koinwestycji z Protos Next VC zainwestował w spółkę 2 miliony złotych.

Aktualna wycena spółki po najnowszej inwestycji wynosi 13 milionów złotych. Oprócz Freya Capital wśród dotychczasowych inwestorów znajdują się fundusze Protos Next i Czysta3.vc.

Startup Staffly pozyskuje kolejne dofinansowanie

Rozwiązanie Staffly polega na wsparciu działów HR w codziennej pracy i wdrożeniu w proces selekcji narzędzia do wyboru kandydatów, stworzonego przez dedykowany zespół psychologa, psychometry, socjologa i statystyka. Testy zintegrowane są z najpopularniejszymi systemami do rekrutacji (ATS), gwarantując automatyczną wysyłkę SMS/mail z linkiem do testu oraz automatyczny feedback zarówno dla kandydata, jak i dla rekrutera.

W komunikacie czytamy, że w 2023 roku startup Staffly osiągnął czterokrotny wzrost, rozszerzając portfolio klientów o takich klientów jak np. T-Mobile, PKP Intercity, Credit Agricole, InPost, Rafinerię Gdańską, Greenpeace i wiele innych. Startup HR – Tech opublikował także kilka case studies przeprowadzonych w ramach Proof of Concept – przyspieszenie selekcji w Action o 85%, trzykrotne obniżenie rotacji w firmie z branży retail, przyspieszenie selekcji w PKP Intercity o 80% czy zwiększenie efektywności działu HR w Telekadrze (Contact Sales).

– Ostatni rok to wytężona praca całego zespołu Staffly nad rozwojem i komercjalizacją produktu, potwierdzona wieloma udanymi wdrożeniami u klientów korporacyjnych. Przeznaczone środki planujemy na rozwój produktu w alternatywnych kanałach sprzedaży oraz dostosowanie testów Staffly do próby generalnej za granicą – mówi Filip Sobel, CEO Staffly.