Flatte to platforma integrującą właścicieli mieszkań, najemców, osoby zarządzające nieruchomościami i specjalistów dbających o utrzymanie stanu technicznego lokali. Aplikacja umożliwia najemcom m.in. płacenie czynszu i rachunków za media, a właścicielom nieruchomości pozwala na bieżący nadzór nad tymi płatnościami. W 2023 roku startup otrzymał licencję małej instytucji płatniczej od KNF.

Startup Flatte nawiązuje współpracę z Expanderem

Głównym inwestorem flatte jest Develia, deweloper działający m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Jego klienci już korzystają z usług startupu. Teraz do tego grona dołączają klienci Expandera, zajmującego się doradztwem i pośrednictwem finansowym.

Flatte to nie tylko aplikacja, ale także zespół. Zajmują się przygotowaniem mieszkań czy domów na wynajem, poszukiwaniem i finansową weryfikacją najmującego, a potem także organizują prace remontowe czy też pomagają np. w usuwaniu drobnych usterek wynikających z użytkowania nieruchomości

– Rozszerzając ofertę o nową usługę „Zarządzanie najmem” dajemy klientom nowe możliwości. W jednym miejscu znajdą nieruchomość, sfinansują ją, wykończą, ubezpieczą oraz oddadzą w zarządzanie profesjonalistom. Współpraca z flatte otwiera nowy rozdział w obsłudze klienta inwestycyjnego – mówi Marta Włoch, dyrektorka departamentu nieruchomości Expander Advisors Sp. z o. o.

– Jako flatte obsługujemy już klientów z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta i Łodzi. Współpraca z tak solidnym partnerem na rynku finansowym jak Expander umożliwia nam dotarcie do jeszcze większej grupy klientów, którym chcemy zaoferować wsparcie w codziennej obsłudze nieruchomości– mówi Marcin Błażejewski, chief commercial officer z flatte.