Holo4Med to innowacyjny startup stworzony w technologicznej grupie TenderHut notowanej na NewConnect. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące np. Mixed Reality.

Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSMART, znajdującą zastosowanie w takich miejscach, jak domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki – zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych, czy szpitalach wojskowych.

Holo4Med pozyskał 1,76 mln PLN

W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego na platformie StockAmbit zaoferowano inwestorom 1 210 nowych udziałów spółki. Łącznie nabywców znalazło 839 udziałów o wartości 1 761 900. W ten sposób zebrano aż 69 procent celu maksimum realizowanej kampanii (jej formalne zakończenie nastąpi w połowie października). Wycena spółki pre-money w ofercie wynosiła 21 mln zł.

– Bardzo cieszę się, że inwestorzy zaufali nam i uwierzyli w projekt Holo4Med. To ogromna wartość nie tylko w obszarze finansowym rozumianym jako pozyskanie środków dla spółki na realizację jej projektów inwestycyjnych, ale przede wszystkim dodatkowa mobilizacja do dalszej pracy nad rozwojem platformy MediSmart. Dzięki tym środkom będziemy mogli rozwijać zarówno naszą platformę i sieć sprzedaży – wyjaśnia Robert Król, CEO Holo4Med.

Startup planuje dalszy rozwój w sektorze MedTech

Zebrane środki pozwolą spółce rozwijać usługi dla branży medycznej wykorzystujące technologię Mixed Reality tj. małoinwazyjne niszczenie zmian nowotworowych, wsparcie pracy szpitala, laboratoriów i lekarzy tj. np. obchód, czy rejestracja pacjentów. Nowy budżet będzie także zainwestowany w zbudowanie kanałów sprzedaży w Polsce i za granicą.

Istotnym krokiem dla Holo4Med będzie debiut na NewConnect, który spółka planuje przeprowadzić w przyszłym roku. Wejście na „mały” parkiet GPW będzie kolejnym etapem rozwoju spółki, który nastąpi zaraz po jej przekształceniu w spółkę akcyjną.

Holo4Med jest spółką z Grupy TenderHut, realizującej obecnie publiczną ofertę akcji D1. Zapisy na akcje TenderHut przyjmowane są do 11 października, a cena emisyjna jednej akcji D1 wynosi 50 zł.