Opontia oferuje właścicielom e-sklepów i ich markom wsparcie w zdynamizowaniu wzrostu. Spółka jest wspierana przez inwestorów z USA, Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. W obecnej rundzie inwestycyjnej wziął udział także Wiktor Namysł, znany z inwestycji m.in. w DocPlannera i Booksy – czytamy w komunikacie.

Startup Opontia otrzymuje 42 mln dolarów

Najnowszej rundzie inwestycyjnej przewodził fundusz STV, a więc obecnie największy podmiot VC na Bliskim Wschodzie z aktywami sięgającymi 500 mln USD. Na serię złożyli się również Raed Ventures oraz Global Founders Capital, ponawiając inwestycję w Opontię. Wśród inwestorów znaleźli się również Upper90, fundusz z Nowego Jorku, który upatrzył sobie spółki działające w tym samym modelu co Opontia, wcześniej inwestując w globalnego lidera tego segmentu, firmę Thrasio. Jest w tym gronie też pochodzący z Dubaju fundusz VC – VentureSouq.

Startup postanowili wesprzeć również aniołowie biznesu – Salman Butt, będący założycielem spółki Salla (odpowiednik Shopify w krajach arabskich), oraz Wiktor Namysł, inwestor znany z zaangażowania w topowe międzynarodowe startupy wywodzące się z Polski, takie jak DocPlanner, Booksy i Packhelp.

Najnowsza runda, podobnie jak poprzednia, składa się w niemal równej proporcji z części udziałowej equity oraz z Venture Debt. Za tę ostatnią formę wsparcia odpowiada w tej rundzie fundusz z San Francisco – Partners for Growth (PFG).

Polska na celowniku Opontii, pierwsze transakcje na horyzoncie

Opontia działa już na czterech największych rynkach e-commerce w regionie CEEMEA. Obok Polski są to jeszcze Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Turcja. W najbliższych miesiącach otworzy kolejne biura w Egipcie, Nigerii i Pakistanie. Do teraz sfinalizowała już 4 przejęcia marek – wśród nich jest Novimed.

Teraz firma zamierza przeznaczyć na przejęcia nad Wisłą ponad 100 mln PLN, planując akwizycję nawet 20 e-sklepów do 2022 roku.

– Rozwijamy się zgodnie z planem. Dotychczas zatrudniliśmy blisko 10 osób i planujemy zamknąć kolejne ważne rekrutacje na początku tego roku. Jeśli chodzi o przejęcia, prowadzimy obecnie zaawansowane rozmowy już z 5 spośród setek przeanalizowanych projektów. Wyglądają obiecująco, co pozwala myśleć o ogłoszeniu naszych pierwszych transakcji w Polsce w I kwartale 2022 r. – podkreśla Kacper Rozenbaum, General Manager Opontia na Polskę.