Pathway został założony w 2020 roku przez obecną CEO, Zuzannę Stamirowską, w czasie, gdy branża logistyczna odczuła gwałtowną potrzebę gromadzenia danych o wszystkich zdarzeniach dotyczących prowadzonej działalności. Z początkiem grudnia startup udostępnił za darmo swoją platformę machine learning wszystkim deweloperom.

Co oferuje startup Pathway?

Pathway umożliwia uczenie maszynowe w czasie rzeczywistym, jednocześnie automatycznie dbając o aktualizacje danych potrzebnych deweloperowi w architekturze strumieniowej. Spółka podkreśla, że pozwala swoim klientom takim jak DB Schenker i La Poste, na analizowanie operacji transportowych, zmniejszając czas marnowany w oczekiwaniu na wyniki.

Zaawansowane zastosowania technologii Pathway obejmują wykrywanie anomalii, a także formułowanie prognoz, które są aktualizowane w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń, takich jak pandemia koronawirusa. Inne zastosowania obejmują optymalizację trasy z automatycznym geofencingiem. Pathway jest również stosowany do wczesnego wykrywania oszustw z wykorzystaniem danych strumieniowych w firmie finansowej.

– Interpretacja danych o zdarzeniach, z którymi mamy do czynienia, przy użyciu machine learning jest wyzwaniem samym w sobie. Ciągłe zmiany i aktualizacje strumieni danych to kolejne utrudnienie. Dzięki Pathway, programiści mogą zaprojektować swój kod zgodnie z logiką przetwarzania w trybie wsadowym, ale wdrożyć go w przetwarzaniu strumieniowym – komentuje Zuzanna Stamirowska, założycielka i CEO Pathway.

– Jest to istotne dla wszystkich firm, ale szczególnie dla tych, dla których dane przychodzą z wielu źródeł i podlegają szybkim zmianom. Właśnie dlatego otwieramy nasz framework za darmo – aby każdy podmiot mógł z niego korzystać – dodaje Zuzanna Stamirowska.