W kontekście problemu, który rozwiązuje startup – wysoki wskaźnik rotacji(w badanych przez Staffly przedsiębiorstwach w ujęciu rocznym może dojść nawet od 20 do 40%) jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnych firm na całym świecie. Problem ten wiąże się z niestabilnością zespołu, który ma problem ze współpracą, komunikacją oraz motywacją.
Staffly – psychometria w HR
Najbardziej dotkliwe są jednak konsekwencje ekonomiczne, czyli ogromne koszty “utopione” w ciągle powtarzających się rekrutacjach. Testy psychometryczne pozwalają rekruterowi podjąć jak najbardziej obiektywną decyzję co do dopasowania kandydata do stanowiska pracy. Kandydat natomiast otrzymuje natychmiastowy feedback na koniec testu, co jest dla niego dodatkową wartością edukacyjną.
– Od momentu startu produktu w krótkim czasie udało nam się pozyskać wiodących klientów b2b, takich jak m. in Toyota Motor Manufacturing Poland, Leroy Merlin, czy Action. Teraz dzięki dodatkowym środkom chcemy iść dalej i poszerzać naszą ofertę produktową, co pozwoli na jeszcze szybszy wzrost, a w dalszej perspektywie – wyjście za granicę – mówi Filip Sobel, CEO & Founder Staffly.
Staffly w grudniu 2020 roku otrzymało milion złotych w pierwszej rundzie finansowania od funduszu Czysta3.vc. Premiera aplikacji nastąpiła w październiku 2021 roku, a 2 miesiące później startup został nominowany do nagrody w kategorii HR Tech na Gali Fintech Awards, podczas Fintech Summit Poland 2021 obok takich marek jak Microsoft, czy PKO BP.
Niedawno natomiast startup stał się oficjalnym partnerem największego systemu do rekrutacji w Polsce – eRecruiter, tworzonego przez Grupę Pracuj.