Inwestorzy nabyli prawie 46,9 mln akcji, czyli około 30% kapitału zakładowego STS Holding. Średnia redukcja zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych wyniosła ok. 87,2%. Mateusz Juroszek wraz z rodziną utrzymuje 70% akcjonariatu w spółce – czytamy w komunikacie.

Akcje STS Holding debiutują na GPW

Kurs akcji STS Holding nie zmienił się na otwarciu w pierwszym dniu notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wyniósł 23 zł.

Grupa jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową dzięki licencjom w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Produkty oferowane przez STS obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, kasyno internetowe (poza Polską), BetGames oraz ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

– Pierwszy dzień notowań akcji STS Holding na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to zwieńczenie wielomiesięcznej wytężonej pracy całego zespołu Grupy, jak i naszych partnerów, którzy wspierali nas w tym wymagającym procesie. Po latach intensywnego wzrostu organicznego, Grupa STS jest w pełni gotowa do nowego rozdziału, jakim jest bycie spółką publiczną. Witamy zdywersyfikowane grono inwestorów z całego świata – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.