VSoft to polski software house dostarczający dedykowane rozwiązania w sektorze ubezpieczeniowym i finansowym, między innymi w oparciu o platformę low-code VSoft archITekt. Jest to aplikacja, dzięki której można konstruować oprogramowanie za pomocą interfejsu graficznego, korzystając z zestawu dostępnych narzędzi i modułów. Środowisko platformy pozwala na równoległe budowanie wielu aplikacji biznesowych i testowanie ich na bieżąco.

Czym jest system workflow w bankowości?

Przy okazji rozmowy z Przemysławem Serbą i Jakubem Rabongiem poruszaliśmy głównie kwestie związane z systemem workflow w sektorze bankowym. Jest to system, który dotyka zarówno banku, jak i klienta – poprzez proces autoryzacji, widoczność sald, czy obsługę transakcji. To także wszelkiego rodzaju rozwiązania dodatkowe, jak płatności za parkowanie, czy autostrady. Banki upraszczają tego typu rozwiązania, aby cały proces był jak najmniej widoczny dla klienta.

To co się dzieje w tle, czyli w rozliczeniach, autoryzacjach, scoringach i tym podobne to właśnie workflow. To te procesy, dzięki którym klient końcowy może korzystać z takich rozwiązań w ciągu kilku sekund. Kluczowym elementem tej układanki jest także bezpieczeństwo i weryfikacja, czy klient faktycznie jest tym za kogo się podaje.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.