Wealthon to polski lendtech oferujący wsparcie finansowe dla firm bez formalności. Dzięki innowacyjnemu systemowi scoringowemu opartemu na sztucznej inteligencji i machine learning decyzja o udzieleniu pożyczki zapada w ciągu trzydziestu minut. Finansowanie z Wealthon można uzyskać bez zbędnych formalności – wystarczy NIP firmy i historia transakcji rachunku bankowego.

Wealthon posiada licencję małej instutucji płatniczej od KNF.

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w finansowaniu przedsiębiorstw?

Z Aleksandrem Majchrzakiem porozmawialiśmy o potencjalnych oszczędnościach, jakie sztuczna inteligencja może generować w procesie udzielania finansowania klientom firmowym. Warto wspomnieć także o kwestiach bezpieczeństwa i zaufania. Czy ludzie faktycznie ufają sztucznej inteligencji? A może niedawne obawy Elona Muska wcale nie były oderwane od rzeczywistości?

Kilka dni po nagraniu rozmowy Wealthon udostępnił zapowiadany produkt Simple.pl, czyli platformę konsolidującą różne opcje finansowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Rozwiązanie działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Firmy mogą pozyskać środki bez wychodzenia z domu.

Z Aleksandrem Majchrzakiem rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Materiał jest dostępny w wersji wideo na YouTube. Wersje audio można odsłuchać m.in. na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YT: