Wealthon to polski fintech założony w 2018 roku. Spółka oferuje pożyczkę ratalną oraz pożyczkę pomostową na spłatę zadłużenia w ZUS i US. Do tej pory Wealthon udzielił pożyczek pomostowych na ponad 10 mln zł. Obecnie firma przygotowuje się do dalszej ekspansji.

Co planuje fintech Wealthon?

Wealthon korzysta z własnego systemu scoringowego, na podstawie którego szacuje maksymalną kwotę pożyczki. Co musi zrobić klient? Wystarczy wypełnić formularz przez Internet – konieczne będzie wpisanie swojego numeru NIP, po czym system zaciągnie niezbędne dane z baz BIK, BIG i KRD. Algorytm sprawdza historię transakcji z ostatniego roku i przedstawia maksymalną kwotę pożyczki. Sam kredyt ma być przyznany w przeciągu 30 minut.

– Obecnie naszym głównym celem jest skalowanie biznesu. Cały model udzielania finansowania i wnioskowania o nie jest już w 100% dopracowany. W mniej odległej perspektywie zamierzamy pozyskać kolejne finansowanie, które pozwoli nam na zwiększenie skali. Planujemy także zadebiutować na rynku NewConnect. Pracujemy również z funduszem venture bulidingowym Innovatika nad stworzeniem fintechu simple.pl, który ma zrewolucjonizować rynek pośrednictwa finansowego w Polsce – mówi Aleksander Majchrzak, prezes zarządu Wealthon.

Z Aleksandrem Majchrzakiem rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: