Dzięki współpracy z AmRest, z usług platformy szybkich dostaw od Stuart w Polsce mogą korzystać klienci takich sieci restauracji, jak KFC, Pizza Hut czy Burger King. Europejska platforma logistyczna na żądanie Stuart lokalnie współpracuje też z sieciami gastronomicznymi Sphinx i North Food, siecią sklepów spożywczych Organic Farma Zdrowia i Społem oraz siecią drogerii. Globalnie firma działa w ponad stu europejskich miastach. W Polsce są to Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń, Szczecin, Katowice, a od teraz również Gdańsk.

Dostawy Stuart w kolejnym polskim mieście

– Rośniemy mimo wymagających warunków gospodarczych. Uruchomienie usługi platformy szybkich dostaw w Gdańsku to nasz kolejny zrealizowany kamień milowy na drodze do obecności we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Usługi w Gdańsku rozpoczynamy od naszej oferty dla ośmiu restauracji, wierząc, że liczba ta będzie w najbliższych miesiącach rosnąć, także razem z kolejnymi partnerami biznesowymi – mówi Agnieszka Majewska, General Manager w firmie Stuart.

Stuart umożliwia w Polsce obecnie aż o 25 proc. dostaw więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Platforma działająca w obszarze logistyki ostatniej mili realizuje nie tylko zamówienia natychmiastowe „na żądanie”, ale współpracuje również z siecią partnerów, którym umożliwia przesyłki w trybie „same day delivery”, wykorzystując przy tym jeden środek transportu – czytamy w komunikacie.

Obecnie 60 proc. floty współpracującej ze Stuart to pojazdy przyjazne środowisku. Platforma stale poszerza ją o nowe, ekologiczne pojazdy, takie jak rowery e-cargo, hulajnogi czy e-skutery.