Globalny rynek konwersacyjnej sztucznej inteligencji ma sięgnąć 16,2 mld dol. w 2024 r. Do 2027 r. tylko w sektorze ochrony zdrowia rynek wirtualnych asystentów ma być wart 2,83 mld dol. Obecnie w Stanach Zjednoczonych 80% pacjentów kontaktuje się ze swoimi dostawcami usług medycznych telefonicznie, ale zaledwie 4% tych podmiotów korzysta z możliwości automatyzacji.

12,5 mln zł na ekspansję w USA

Talkie.ai powstało w 2018 r. W połowie 2020 r. startup pozyskał pierwszą rundę finansowania, które umożliwiło jej walidację produktu i strategii biznesowej, a także przyspieszenie wzrostu. Na początku 2021 r. spółka rozpoczęła swoją działalność operacyjną w Stanach Zjednoczonych, skąd już dziś pochodzi ponad 20% klientów Talkie.ai. Spółka zamierza przeznaczyć nowo pozyskane środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję.

Koncentracja na konkretnej branży umożliwiła Talkie.ai stworzenie voicebotów, które osiągają ponoć ponad 90% dokładności w rozumieniu intencji rozmówcy już po pierwszych 10 próbkach danych. Użycie technologii klonowania głosów sprawia, że brzmią one bardziej naturalnie, co korzystnie wpływa na doświadczenie rozmówcy.

Konfiguracja i obsługa botów odbywa się z poziomu panelu administracyjnego. Dzięki temu użytkownik ma pełną autonomię i kontrolę nad ich działaniem. Jeśli klient wybierze jedno ze standardowych, dopasowanych do specyfiki branży rozwiązań Talkie.ai, to wdrożenie nie wymaga napisania ani jednej linijki kodu. Spółka oferuje też możliwość dostosowania swojego produktu do specyficznych potrzeb konkretnej firmy.

– Pozyskane finansowanie zamierzamy przeznaczyć na dalszy rozwój oferty w ochronie zdrowia oraz ekspansję zagraniczną, głównie w USA, skąd już teraz czerpiemy ponad jedną trzecią naszych przychodów. Z uwagi na skalę rynku ochrony zdrowia w tym kraju, widzimy tutaj największy potencjał wzrostu. Przewidujemy też dalszy rozwój naszego zespołu, jak też wprowadzenie dostępnych od ręki ofert dla innych branż, dopasowanych do ich specyfiki – zapowiada Paweł Lipiński, prezes zarządu i jeden z założycieli Talkie.ai.