Transakcja będzie realizowana po spełnieniu szeregu warunków i zostanie sfinalizowana nie wcześniej niż w ciągu dwóch miesięcy od daty niniejszego ogłoszenia – czytamy w komunikacie.

Fuzja firm Tier Mobility i Dott

Z łącznymi przychodami w wysokości 250 mln euro i obsługą ponad 125 mln podróży rocznie w ponad 20 krajach, Tier wraz z Dott mają szansę osiągnąć wysoką rentowność i wesprzeć wprowadzanie bardziej zrównoważonych form transport miejskiego. Działalność operatorów obejmie kluczowe miasta na całym świecie, takie jak Berlin, Bruksela, Dubaj, Helsinki, Londyn, Madryt, Paryż, Rzym, a także Warszawa – czytamy w komunikacie.

Głównym celem połączonych firm będzie zapewnienie ekologicznych usług mikromobilności, zintegrowanych z sieciami transportu publicznego i mających minimalny wpływ na środowisko w każdym mieście, w którym są one obecne. Zawarta transakcja jest wspierana przez obecnych udziałowców Tier i Dott, zarządzanych przez Mubadala Capital i Sofina, w tym Estari, M&G, Prosus Ventures, Novator i White Star Capital, którzy zainwestowali 60 milionów euro w celu wdrożenia długoterminowej wizji firmy.

Firma z siedzibą w Berlinie będzie korzystać z doświadczenia założycieli i kierownictwa Tier i Dott w składzie: Lawrence Leuschner jako prezes, Henri Moissinac jako dyrektor generalny, Maxim Romain jako dyrektor operacyjny i Alex Gayer jako dyrektor finansowy.

Użytkownicy nadal będą korzystać z pojazdów Tier i Dott poprzez ich dedykowane aplikacje. Możliwe jest ich połączenie w przyszłości.