Akwizycja Spin to kolejne przejęcie dokonane przez Tier w ostatnich miesiącach. W ubiegłym roku berlińska spółka połączyła się z Wind Mobility, liderem włoskiego rynku mikromobilności. Z kolei w listopadzie Tier dokonał zakupu nextbike, co pozwoliło mu poszerzyć ofertę o wynajem rowerów miejskich.

Tier wchodzi na rynek Ameryki Północnej i przejmuje Spin

Poprzez zakup firmy Spin wraz z jej 50 tys. pojazdów, Tier rozszerza swój zasięg do ponad 520 lokalizacji w łącznie 21 krajach na świecie. Tym samym berlińska spółka staje się partnerem miast w kolejnych państwach – Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Łączna wielkość floty Tier liczy już 300 tys. środków transportu.

Spin to operator współdzielonych rowerów i hulajnóg elektrycznych. Firma niedawno dokonała restrukturyzacji skupiając się na działalności w miastach, w których notowała pozytywny wskaźnik zysku EBITDA. Po przejęciu spółka będzie nadal działać jako odrębny podmiot w Ameryce Północnej. Natomiast w Wielkiej Brytanii z czasem ma funkcjonować pod marką Tier.

Jak podaje Tier, najnowsza akwizycja stawia go w pozycji największego dostawcy współdzielonych rozwiązań na świecie pod względem liczby miast oraz udostępnianych pojazdów. Ponadto spółka jest najwyżej dofinansowanym podmiotem w Europie w swojej branży. W październiku 2021 roku firma Tier ogłosiła pozyskanie finansowania o wartości 200 mln USD.