TikTok wystartował z najnowszą kampanią edukacyjną w ramach której poruszy istotny temat bezpieczeństwa w sieci. Razem ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog przeprowadzone zostaną specjalne warsztaty dla uczniów w wieku 13-16 lat. Podczas zajęć poznają oni mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo w Internecie, a ich interaktywny charakter umożliwi im lepiej zrozumieć, jak być świadomym użytkownikiem świata cyfrowego.

TikTok uruchamia nową serię edukacyjnych warsztatów

W minioną środę odbyły się już pierwsze zajęcia online dla rodziców,  w ramach których dowiedzieli się, jak wspierać swoje pociechy w odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu.

– Nasza najnowsza kampania jest doskonałym pretekstem do podjęcia rozmowy z młodzieżą o ich obecności w Internecie i zwiększenia jej świadomości w tym obszarze. Wierzę, że akcja zachęci naszych użytkowników do bliższego przyjrzenia się swoim codziennym działaniom w sieci i przekaże najważniejsze informacje o tym, jak chronić siebie i swoją prywatność” – mówi Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

TikTok wprowadza zmiany w zakresie bezpieczeństwa

W sierpniu TikTok wprowadził zmiany w zakresie bezpieczeństwa i prywatności. To kontynuacja wdrożonych na początku tego roku zmian w prywatności kont nastolatków obejmujące m. in. domyślne ustawienie kont osób poniżej 16 roku życia jako prywatne czy brak możliwości pobierania ich filmów przez osoby trzecie.

TikTok udostępnił także polskie Centrum Bezpieczeństwa odświeżając przy tym poprzednią wersję dostępną do tej pory także na innych rynkach. Jego głównym celem jest pomoc rodzicom w zrozumieniu, jak działa TikTok i z jakich narzędzi mogą korzystać, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla młodszych użytkowników platformy.

Właściciel TikToka zrezygnował jednak z działalności fintechowej – ByteDance, spółka matka chińskiej aplikacji, sprzedała swoją platformę do handlu akcjami. Miało to związek z kolejnymi ograniczeniami wprowadzanymi przez władze w Państwie Środka.