W proces testowania nowego interfejsu programowania, TikTok zaangażował członków Rady Doradczej ds. Bezpieczeństwa. To grono osób, zajmujących się badaniem nowych technologii w kontekście zjawisk takich jak dezinformacja, przemoc i mowa nienawiści.

TikTok pracuje nad aktualizacją API

Firma będzie gromadziła opinie ekspertów na temat ogólnej funkcjonalności i doświadczenia z użytkowania nowej wersji API. Na tej podstawie TikTok wprowadzi zmiany w interfejsie tak, by spełnić oczekiwania środowiska naukowego, przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności zgromadzonej na platformie społeczności – czytamy w komunikacie.

Równolegle, TikTok prowadzi prace nad aktualizacją API do moderowania treści. W najbliższych miesiącach platforma ma przekazać więcej szczegółów na ten temat.

Wszelkie informacje dotyczące nowych wersji API oraz instrukcję ubiegania się o dostęp do nich mają być umieszczane w Centrum Przejrzystości TikToka. To przestrzeń, w której można znaleźć takie zasoby jak m.in. zasady społeczności TikToka czy sprawozdania na temat otwartości.