Partner serwisuVisa dla biznesu

TikTok


TikTok to bijąca rekordy popularności aplikacja społecznościowa należąca do chińskiego giganta technologicznego - ByteDance. TikTok umożliwia proste i szybkie tworzenie krótkich filmów video wzbogaconych o efekty wizualne i motywy muzyczne. Użytkownicy nazywani TikTokerami tworzą zwykle humorystyczne filmy lub pokazujące ich umiejętności taneczne czy też śpiewu. Rosnąca popularność TikTok sprawia, że aplikacja ma coraz większe znaczenie jako kanał sprzedaży w e-commerce.
TikTok otwiera biuro w Polsce i zatrudni kilkudziesięciu pracowników
January 26, 2021, 12:27 PM

Należący do chińskiego giganta technologicznego ByteDance serwis społecznościowy TikTok otwiera biuro w Polsce. Firma planuje zatrudnić kilkadziesiąt osób na stanowiskach menadżerskich.

Właściciel TikToka uruchamia własnych fintech płatniczy
January 20, 2021, 4:56 PM

Chiński ByteDane uruchomi własne usługi płatnicze w oparciu o firmę Douyin – chińską wersję TikToka. Użytkownicy będą mogli wybrać opcję płatności Douyin Pay do dokonania zakupów produktów, które reklamują lub polecają „Tiktokterzy”.

TikTok dostępny na Samsung Smart TV
December 18, 2020, 12:09 PM

Aplikacja będzie dostępna wyłącznie na telewizorach Samsung Smart w Europie, a z tej usługi jako pierwsi skorzystają klienci z Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Cyfryzacji dementuje plotki. Nie będzie zakazu dla TikToka w Polsce
July 29, 2020, 11:10 AM

Ministerstwo Cyfryzacji dementuje plotki mówiące o potencjalnych zmianach w prawie, które miałyby zakazać działalności aplikacji TikTok w Polsce.

Chiński TikTok chce zatrudnić prawie 10 tys. pracowników
July 28, 2020, 3:51 PM

Chińska aplikacja społecznościowa TikTok ogłosiła, że planuje zwiększyć zatrudnienie w USA do 10 tys. osób. Obecnie w firmie pracuje ok. 1400 pracowników.