Jego głównym celem jest pomoc rodzicom w zrozumieniu, jak działa TikTok i z jakich narzędzi mogą korzystać, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla młodszych użytkowników platformy.

Poradnik opiekuna

Dbanie o bezpieczeństwo swoich użytkowników to dla TikToka priorytet. Oprócz wprowadzanych na bieżąco nowych funkcji i narzędzi chroniących młodszych przedstawicieli społeczności TikToka, platforma wspiera także rodziców w edukacji cyfrowej nastolatków. Z tą myślą udostępniony został Poradnik opiekuna, czyli zbiór najważniejszych informacji o TikToku. Zawiera on wskazówki jak korzystać z platformy, informacje o narzędziach dotyczących bezpieczeństwa i prywatności, jak funkcja Parowania rodziny, a także dodatkowe zasoby pozwalające odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Materiały edukacyjne i zapobiegające zastraszaniu

Aby edukować swoją społeczność w zakresie sposobów ochrony przed zagrożeniami wynikającymi z nękania w sieci, TikTok we współpracy z wieloma ekspertami, w tym z Cyberbullying Research Center, Net Family News i amerykańską Radą Doradczą ds. treści, opracował poradnik dotyczący zapobiegania przemocy online. Umieszczone w nim informacje, pomogą zidentyfikować problem, a osobie nękanej umożliwią uzyskanie pomocy.

Bezpieczeństwo w formie materiałów wideo

Podejście TikToka do bezpieczeństwa obejmuje zarówno polityki, produkty, ale również partnerów. Centrum Bezpieczeństwa TikToka pozwala rodzicom i opiekunom przyjrzeć się bezpieczeństwu platformy z bliska dzięki nowym filmom wideo, w których zaprezentowano m.in. Zasady Społeczności oraz dostępne dla nich zasoby.

Głos ekspertów na TikToku

Zaktualizowane materiały dostępne w ramach Centrum Bezpieczeństwa powstały we współpracy z wiodącymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa z takich organizacji jak m. in. National Association for Media Literacy Education (NAMLE), National Eating Disorder Association (NEDA), Connect Safely, Family Online Safety Institute National PTA.

-Nasze zaktualizowane Centrum Bezpieczeństwa, które od dziś dostępne jest także w polskiej wersji językowej, pozwoli opiekunom jeszcze lepiej poznać naszą platformę, jej funkcje i narzędzia oraz pomoże im w edukacji swoich pociech i rozwijaniu ich świadomości w internecie – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok Polska.