Debiut Noctiluca na NewConnect planowany jest na 12 kwietnia. Kurs odniesienia podczas rozpoczęcia notowań wyniesie 28 zł za akcję, zatem początkowa kapitalizacja Spółki to 41 mln złotych.

Firma Noctulica wchodzi na NewConnect

– Wejście na NewConnect to krok jaki spółka deklarowała swoim inwestorom z rundy pre-IPO, w ramach której pozyskaliśmy łącznie 8,7 mln PLN osiągając we wrześniu 2021 roku wycenę 41 mln PLN (10m USD). Dotychczas zaufało nam już ponad 115 inwestorów, a wraz z debiutem liczymy na to, że to grono powiększy się o akcjonariuszy, którzy widzą ogromny potencjał, jaki niosą za sobą nowe technologie – mówi Mariusz Bosiak, prezes Noctiluca.

Noctiluca działa na rozwijającym się rynku OLED, który w 2020 roku osiągnął wartość 38,7 mld USD, a do 2026 roku ma osiągnąć 72,8 mld USD. Toruńska Spółka rozwija technologię emiterów OLED nowej, 3. i 4. generacji. Są to związki chemiczne w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, tabletów, urządzeń wearables czy urządzeń VR i AR) oraz źródeł światła (np. oświetlenie).

Zastosowanie emiterów nowej generacji daje producentom możliwość stworzenia wyświetlacza, który jest cienki, energooszczędny, oferuje wysokiej jakości obraz, a przy tym do jego produkcji nie potrzeba metali ciężkich (obecnych w obecnie stosowanych emiterach starszych generacji). Z tych właśnie powodów technologia OLED sukcesywnie wypiera
poprzednie i jest coraz powszechniej stosowana w produktach high-end takich światowych gigantów jak LG czy Samsung – czytamy w komunikacie.

W ostatnich miesiącach Noctiluca dokonała skokowego rozwoju technologii – otworzyła własny dział B+R w Korei i zwiększyła 5-krotnie moce produkcyjne toruńskiego laboratorium. Spółka podpisała także umowy MTA (Material Transfer Agreement) z LG Display i japońskim konglomeratem chemicznym oraz zrealizowała wspólny projekt rozwojowy z europejskim producentem paneli OLED. Projekt ten powinien przełożyć się na sprzedaż komercyjną zielonych emiterów trzeciej generacji jeszcze w tym roku, pozycjonując Noctiluca jako podmiot z pierwszym na świecie komercyjnym wdrożeniem zielonego emitera w najnowszej technologii OLED.