Rynek m-commerce stale rośnie, a wraz z nim możliwości zakupowe użytkowników smartfonów. Tpay udostępnił biblioteki SDK (ang. Software Development Kit) właścicielom e-commerce posiadającym aplikacje do zakupów online. Tym samym operator pomaga e-sprzedawcom przygotować się do przyjmowania płatności bezpośrednio w aplikacji, zapewniając takie metody płatności jak BLIK, przelew online, karty płatnicze oraz portfele elektroniczne – czytamy w komunikacie.

Tpay udostępnia mobilne SDK

SDK-i mają nie tylko znacznie przyspieszać wdrożenie płatności, ale także zmniejszać prawdopodobieństwo popełnienia błędu, jak również stworzenie produktu jak najbardziej dostosowanego do potrzeb klienta. Wygodna biblioteka na iOS i Android to znacznie skrócony czas pracy programistów.

Analitycy Grand View Research informują, że globalny rynek aplikacji mobilnych w 2022 r. został wyceniony na 206,85 mld dol. i oczekuje się, że w latach 2023–2030 będzie rósł w tempie skumulowanej rocznej stopy wzrostu (CAGR) na poziomie 13,8%. Jak podano, jednym z głównych czynników tego wzrostu jest dynamiczny rozwój rynku e-commerce.

– Wraz z rozwojem biznesu coraz więcej sprzedawców tworzy własne aplikacje mobilne. Pomagają one lojalizować klientów oraz zapewniają jeszcze szybsze i bardziej spersonalizowane zakupy, niż te robione z poziomu przeglądarki, co oczywiście ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. Nie wystarczy jednak mieć “apkę”. Prawie 80 proc. z nich jest porzucanych już po pierwszym użyciu. By do tego nie dochodziło, sprzedawcy muszą świadomie nią zarządzać, m.in. zapewniać dostęp do wygodnych płatności online – podsumowuje Dawid Cichy z Tpay.