W komunikacie czytamy, że ma to być także doskonała wiadomość dla studentów, którzy stanowią znaczną część społeczności akademickiej w obu miastach. Dzięki dostępowi do pojazdów z usługi Traficar, studenci bez problemu dotrą z uczelni do akademika lub szybko przemieszczą się między wydziałami – wyjaśnia firma.

Samochody Traficara dostępne w Lublinie i Rzeszowie

Od 25 września Traficar otwiera swoje strefy w obu miastach i z tej okazji z kodami LUBLIN lub RZESZOW każdy rejestrujący się użytkownik może zdobyć aż 50 zł do wykorzystania na pierwsze przejazdy w usłudze. Wystarczy, że wpiszą podany wyżej kod podczas rejestracji w aplikacji Traficar. Natomiast dzięki wcześniejszemu otwarciu samych stref możliwe będzie zakończenie przejazdu, podróżując z innych miejsc, w których działa usługa. Wszystkie samochody trafią jednak do nowo otwartych miast już 3 października.

– Przede wszystkim zależy nam na wysokiej dostępności naszych pojazdów, aby użytkownicy mogli skorzystać z Traficara zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Co więcej, jedną z naszych grup docelowych są osoby z pokolenia Z. Właśnie dlatego Lublin, popularne miasto studenckie, doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Z kolei Rzeszów to jedno z szybciej rozwijających się pod względem technologicznym miast Polski – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny firmy Traficar.

W połowie lipca firma uruchomiała program rabatowy „Traficar Ogarniam”. Dzięki niemu użytkownicy aplikacji mobilnej otrzymają zniżki na kolejne przejazdy w zamian za serwisowanie pojazdów, polegające na sprzątaniu, tankowaniu lub przeparkowaniu samochodów w dedykowane strefy.