Maciej Świderek w rozmowie z Izabelą Kozakiewicz opowiedział m.in. o zmianach zachodzących w sektorze wealth management, o oczekiwaniach klientów premium, o tym co jest istotne dla inwestorów indywidualnych, a także o obecności Dorsum na polskim rynku.

Pandemia napędza digitalizację sektora wealth managment

Z rozmowy dowiecie się, jak branża oparta o relacje osobiste na linii doradca – klient poradziła sobie w czasie pandemii. Jak bardzo była przy tym istotna cyfryzacja również obszaru administracyjnego, czyli przeniesienie czynności takich jak podpisywanie dokumentów do kanału online. Ponadto nasz gość wyjaśnia dlaczego firma Dorsum wraca do Polski i tym razem buduje długofalową strategię.

Maciej Świderek poruszył także kwestię wiodących trendów w obszarze inwestycji i zarządzania majątkiem. Wspomina o czynnikach związanych z ESG, które w swoich decyzjach uwzględnia szczególnie młodsze pokolenie inwestorów. Kluczowe stają się również nowe technologie, które odpowiadają na oczekiwania klientów związane z wygodnym wglądem do posiadanych aktywów i historii zmian.

Wszystkie podcasty Fintek.pl znajdziecie na YouTube, SpotifySoundcloud i Apple Podcast. Materiały są dostępne także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.