– Platformę Rentbase mogą wykorzystać zarówno małe podmioty, jak i te średnie oraz największe. Oferujemy wiele kanałów dostępu – stronę internetową, aplikację mobilną i API, które można zintegrować ze swoim systemem. Dzięki Rentbase firmy mogą wymieniać się takimi informacjami jak dane transakcyjne, czy dane o kliencie – mówi Przemysław Serba.

Rentbase to dedykowany serwis dla branży rent a car

– Załóżmy, że dzisiaj jedziesz do Wrocławia i wypożyczasz tam samochód, który potem oddajesz niedotankowany i porysowany. Natomiast jutro będziesz w Paryżu i będziesz chciał wynająć auto od globalnej firmy. W takiej sytuacji globalna spółka, która będzie zintegrowana z naszym systemem będzie posiadała informacje, że w innej firmie oddałeś uszkodzony samochód i jesteś klientem szkodowym. I to nie znaczy, że tego samochodu nie dostaniesz, ale mogą być podjęte większe środki bezpieczeństwa. Na przykład zablokowanie większej sumy na karcie – wyjaśnia CEO BigDataBox.

O platformie Rentbase pisaliśmy na Fintek.pl już kilka miesięcy temu. BigDataBox zamierza dalej rozwijać swój flagowy produkt. Trwają między innymi rozmowy ze Strażą Graniczną, a w przyszłości spółka nie wyklucza wejścia także na rynek wynajmu innych pojazdów i urządzeń – na przykład hulajnóg elektrycznych, czy maszyn budowlanych. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi podcastami z cyklu Sfintechowani.

Z Przemysławem Serbą rozmawiał Rafał Tomaszewski.

Podcastu posłuchasz na Spotify i Soundcloud.

Wersja audio: