Uber Shuttle pozwala zarezerwować miejsce w busie, który porusza się po stałej trasie, by w korzystnej cenie dojeżdżać wraz z innymi do pracy, na okoliczne wydarzenia sportowe, koncerty, a także na lotniska.

Nowości od Ubera. Subskrpycje i dzielenie przejazdów

UberX Share wystartował w Polsce w tym roku, oferując możliwość współdzielenia przejazdu w niższej cenie. Tym samym Polska znalazła się w gronie nielicznych krajów w EMEA, gdzie testowane jest rozwiązanie. Teraz firma wprowadza, na razie w Stanach, funkcjonalność pozwalającą na zaplanowanie wspólnej podróży z wyprzedzeniem. To rozwiązanie np. na dojazdy do pracy – miejsce w UberX Share można zarezerwować z gwarancją ceny, od 10 minut do 30 dni wcześniej.

Uber One to model subskrypcyjny pozwalający zaoszczędzić na przejazdach i dostawach. W Polsce funkcjonuje na razie w ramach Uber Eats. W związku z popularnością usługi, Uber poszedł o krok dalej i przygotował specjalną ofertę dla studentów – możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności programu za pół ceny.

Uber One dla studentów w USA kosztuje 4,99 USD miesięcznie lub 48 USD rocznie. Oprócz specjalnych cen oraz promocji dostępnych tylko dla subskrybentów, takich jak 0 USD opłaty za dostawę i zamówień tańszych do 10%, studenci otrzymają również dostęp do wybranych ofert, np. codziennych zniżek na zamówienia z Domino’s, Starbucks czy Taco Bell.

Uber uruchomił także funkcję Caregiver zaprojektowaną, by ułatwić opiekę nad ukochanymi osobami. Opiekunowie mogą rezerwować przejazdy swoim bliskim na wizyty lekarskie czy zamawiać produkty z apteki dostępne bez recepty oraz artykuły spożywcze.