Platforma do przewozów osobowych przekazała już ponad 3,5 mln USD dla organizacji pozarządowych wspierających ofiary konfliktu. Inicjatywa “Uber dla Ukrainy”, umożliwia pasażerom przekazywanie 5 zł z każdego przejazdu na cele charytatywne. Warto rozważyć tę opcję przy następnej podróży. 

Uber znowu dostępny w Kijowie

Decyzja firmy to przede wszystkim sygnał powrotu do normalności. Jednocześnie Uber zrezygnował z pobierania opłat serwisowych tak, aby kwota za przejazd w całości trafiała do kierowców. Poza Kijowem przejazdy będą dostępne we Lwowie, Czerniowce, Winnicy, Iwano-Frankowsku, Tarnopolu, Chmielnickim, Równych i Łucku.

Na szczególną uwagę zasługuje również wsparcie punktów krwiodawstwa. Uber udostępnia bowiem kody promocyjne na bezpłatne przejazdy dla wszystkich wolontariuszy oddających krew, zarejestrowanych na platformie DonorUA.

Od początku rosyjskiej napaści, przewoźnik oferuje także darmowe przejazdy spod granicy z Ukrainą do Lublina i Rzeszowa. Osoby, które chcą dotrzeć do tych miast z przejść granicznych mogą skorzystać z usługi Uber Aid.

Wystarczy wykorzystać w aplikacji przewoźnika kod POMOCLUBELSKIE lub POMOCPODKARPACKIE. Oferta upoważnia użytkownika do 2 bezpłatnych przejazdów (max. 200 zł każdy). Kod jest ważny do 30.04.2022

Firma niedawno uruchomiła również Uber Connect i Uber Van we Lwowie. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z organizacją pozarządową „Volonterska Sotnya Lvova” i skupia się na pomocy w transporcie rzeczy dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie.