Uruchomiona pod koniec 2018 roku aplikacja InMobi to efekt współpracy Volkswagen Financial Services i Yanosika. Moduł nawigacji to nowość, która od kwietnia jest już dostępna w aplikacji. Funkcja pomaga w bezpiecznym dotarciu do celu, informując o nieoczekiwanych zdarzeniach na trasie, wypadkach, fotoradarach lub ograniczeniach prędkości.

Aplikacja InMobi dostępna dla samochodów wszystkich marek

InMobi generuje zgłoszenia kierowców korzystających z systemu Yanosik, poddając je bezpośredniej weryfikacji, co umożliwia pokonanie trasy bez narażenia się na przykre niespodzianki.

– Aplikacja InMobi jest dla każdego kierowcy i dla każdego samochodu, zarówno tych wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen, jak i inne marki, np. japońskie. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, założyć swój profil oraz wpisać dane pojazdu i można zacząć jeździć. Dzięki temu z zalet telematyki, czyli oceny stylu jazdy, można korzystać po drodze – podkreśla Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Ubezpieczenie oferowane przez InMobi to tak zwane UBI (ang. Usage Based Insurance). Rozwiązanie wykorzystuje dane telematyczne – wysokość składki określa się na podstawie punktów przyznawanych za styl jazdy kierowcy. Aplikacja sprawdza i analizuje m.in. dostosowywanie jazdy do panujących warunków na drodze, płynne prowadzenie auta oraz to, czy kierowca przekracza dozwoloną prędkość.

Chcąc skorzystać ze zniżki za styl jazdy, powinniśmy przejechać określoną liczbę kilometrów. Kierowcy, którzy posiadają obecnie polisę w innym towarzystwie, powinni przejechać 20 tras o łącznej długości 500 km. Za trasę przyjmujemy odcinek o długości co najmniej 2 km, zatem. Jeżdżąc aktywnie z aplikacją InMobi i zdobywając punkty za styl jazdy, możemy zaoszczędzić nawet do 20% ceny ubezpieczenia. Jednocześnie wszyscy kierowcy mogą skorzystać z 5% zniżki na start niezależnie od wyjeżdżonych tras.