W podcaście porozmawialiśmy o inicjatywie, którą ostatnio podjął Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o hckathon HackYeah, w którym Urząd brał czynny udział – jako partner i instytucja, wychodząca z inicjatywą do młodych pomysłodawców i innowatorów.

UKNF podczas hackathonu HackYeah

Z podcastu dowiecie się także jaką rolę mają mentorzy UKNF podczas rozgrywek hackathonowych oraz dlaczego młodzi pomysłodawcy innowacji FinTech powinni zainteresować się współpracą z Urzędem. Jakie korzyści może dać im taka współpraca? Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość dostępu do danych, które są w posiadaniu UKNF, czy Ministerstwa Finansów. Są to ogromne ilości informacji z sektorów bankowych, ubezpieczeniowych i giełdy.

Co działo się podczas samego hackathonu? W trakcie ostatniego dnia HackYeah jury złożone z przedstawicieli Pionu Innowacji i Technologii i Departamentu Innowacji Finansowych dokonało oceny zgłoszonych projektów w ramach wystawionego przez UKNF zadania: #UKNF_Reporting Ledger.

Spośród otrzymanych projektów 3 zespoły zostały zaproszone do zaprezentowania i omówienia przygotowanego rozwiązania. Zespoły, których projekty dostały się do finałowego etapu otrzymały nagrody pieniężne. Za zdobycie 1. miejsca można było otrzymać 30 tys. PLN. Zwyciężyła spółka Software Mill.

Wszystkie podcasty Fintek.pl znajdziecie na YouTube, SpotifySoundcloud i Apple Podcast. Materiały są dostępne także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YT: