– Orange Energia potrzebował przyjaznego systemu dla klienta indywidualnego i biznesowego, bez dodatkowych wymagań. Głównym celem naszego rozwiązania jest umożliwienie w prosty i przystępny sposób podpisania umów między spółką a jej klientami w formie elektronicznej, bez dodatkowej weryfikacji tożsamości klientów oraz konieczności zakładania przez nich konta – komentuje  Jack Piekarski, VP Sales i współzałożyciel Signius S.A.

Orange Energia podpisuje umowy online na platformie Signius

Signius oferuje platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym – bez papieru, w pełni zdalnie i prawomocnie. Proste API umożliwia zintegrowanie systemu informatycznego firmy z platformą, co pozwala na zautomatyzowanie i tym samym przyspieszenie procesu elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie.

Dostępne są różne modele wdrożenia rozwiązania: od wersji online, przez wersję hybrydową po wdrożenie lokalne (on-premise). Ponadto, platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

Nowa forma e-umowy jest dostępna w przypadku zdalnego zakupu usługi, poza siedzibą Orange. W salonach Orange Polska klienci mogą podpisywać umowy elektroniczne, korzystając z tabletów i w czasie rzeczywistym otrzymują dokument na maila.