Nie dalej jak pod koniec marca informowaliśmy o tym, że Signius wprowadza podpisy kwalifikowane w modelu subskrypcyjnym. Firma jak dotąd oferowała spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS. Chodzi tutaj m.in. o platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla obu stron, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację tożsamości klienta, czy znacznik czasu. Jak się jednak okazuje, SIGNIUS wcale na tym nie poprzestaje i wprowadza kolejną usługę.

SI zweryfikuje tożsamość podpisującego

IdenTT VISION to rozwiązanie, które umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem. Sprawdza jego poprawność, integralność oraz oryginalność. Cały proces weryfikacji jest dokonywany w ciągu kilkunastu sekund, a wynik jest dostępny natychmiast.

Wspólne rozwiązanie Signius i Identt oferuje usługę cyfrową, opartą o automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości. Ma to maksymalnie zwiększyć poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta na dedykowanej platformie do podpisu.

Weryfikacja tożsamości dostarczona przez Identt jest zgodna z AML i CFT. Wspólna usługa może być zastosowana zarówno w wersji chmurowej jak i zainstalowana na infrastrukturze klienta. Dzięki wprowadzeniu biometrycznych narzędzi podpisy elektroniczne wydawane będą na podstawie weryfikacji tożsamości na „selfie” – czytamy w komunikacie.