BLIK VeloBank

Pierwsze transakcje produkcyjne w ramach pilotażu dla pracowników banku miały miejsce dwa miesiące po przystąpieniu banku do projektu. Dzięki temu z opcji BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket mogą jako pierwsi korzystać klienci VeloBanku. W kolejnych miesiącach operator BLIKA zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce. Warto przypomnieć, że wcześniej testy odroczonych płatności od BLIKA przeprowadził Bank Millennium.

Odroczone płatności od BLIKA dostępne w VeloBanku

W przypadku VeloBanku zarządzanie spłatami jest możliwe bezpośrednio w bankowej aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą realizować zakupy odsuwając płatność o 30 dni i nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Polski Standard Płatności, operator BLIKA, ma dokonywać oceny zdolności kredytowej klienta i na tej podstawie przyznawać limit kredytowy. Maksymalny poziom tego limitu to 4 tys. PLN.

Odroczone płatności od BLIKA są dostępne dla klientów VeloBanku na platformie VeloMarket. To platforma zakupowa z 300 tys. produktów, z takich kategorii jak żywność, kosmetyki, artykuły sportowe, dom i ogród, elektronika, czy zabawki. Bank wyjaśnia, że towary te mają wspierać zdrowy i ekologiczny tryb życia.

W sierpniu 2023 roku bank udostępnił klientom nową wersję aplikacji mobilnej, rozszerzonej o metodę płatności Pay By Velo, która eliminuje ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie umożliwia opłacenie zakupów jednym kliknięciem w aplikacji.

Od stycznia do grudnia 2023 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali niemal 1,8 mld transakcji o wartości blisko ćwierć biliona złotych, a od początku działania systemu wykonano ich aż ponad 4,5 mld wartych 614,4 mld złotych. W minionych dwunastu miesiącach najwięcej transakcji odnotowano w e-commerce. W 2023 r. drugą najchętniej wykorzystywaną, a jednocześnie najdynamiczniej rosnącą usługą BLIKA, okazały się przelewy na numer telefonu.