Na rynku BNPL robi się coraz bardziej tłoczono. Do gigantów tego sektora, takich jak Klarna, czy Affirm, dołączają również gracze z rynku bankowego oraz PayPal. Do oferowania odroczonych płatności przymierza się także Apple, a dostarczycielem finansowania ma być Goldman Sachs.

Visa zaoferuje rozwiązania z zakresu BNPL

Teraz Visa poinformowała o stworzeniu API dla partnerów, dzięki któremu będą oni mogli udostępnić własne programy ratalne. Samodzielnie wybiorą oni okres udzielania kredytu, grupę klientów, dla których raty będą dostępne, oprocentowanie oraz opłaty dodatkowe.

Visa twierdzi, że model BNPL jest korzystny zarówno dla klientów, sprzedawców, instytucji finansowych, jak i agentów rozliczeniowych. Zdaniem firmy na niektórych rynkach model odroczonych płatności może sprawdzić się także przy codziennych zakupach.

Na razie nowe API od Visa jest dostępne głównie na rynku kanadyjskim, gdzie firma współpracuje z Desjardins i Scotiabank. Z kolei w USA pierwszym partnerem Visa został Commerce Bank. Projekt ma także trafić do Rosji oraz Malezji.