Inicjatywa She’s Next została uruchomiona w 2019 roku, by pomóc przedsiębiorczyniom przezwyciężyć wyzwania. Od tego czasu program zyskał globalny zasięg, pomagając firmom należącym do kobiet w rozwoju ich biznesu dzięki grantom i wsparciu doradczemu, a także innowacyjnym narzędziom i rozwiązaniom płatniczym.

Od 2020 roku Visa zainwestowała ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczyń poprzez program She’s Next na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Indiach, Wietnamie, Egipcie, ZEA i Arabii Saudyjskiej. W Europie został on uruchomiony m.in. w Irlandii, Łotwie, Szwecji i Danii.

Jak zgłosić się do udziału w programie She’s Next?

Program grantowy She’s Next, realizowany we współpracy z IFundWomen, jest skierowany do biznesów zarządzanych przez przedsiębiorczynie w Polsce. O jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł. mogą ubiegać się również firmy prowadzone z Polski przez uchodźczynie z Ukrainy i innych krajów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 10 listopada br. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie IFundWomen.com. Przedsiębiorczynie będą mogły opisać historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy.

– W Polsce wciąż istnieje dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn prowadzących własne firmy, a pandemia jeszcze pogłębiła tę różnicę. Kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki, są odważne, elastyczne i potrafią dostosować się do zachodzących zmian. Liczę, że program okaże się dobrą okazją do podkreślenia ich roli i rozwijania kobiecej przedsiębiorczości, ponieważ wspieranie kobiet to inwestycja, która przynosi zwielokrotniony zwrot dla całej gospodarki – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

– Visa pomaga doskonalić się przedsiębiorstwom i budować zaufanie, inwestując w innowacyjne, bezpieczne i szybkie systemy płatnicze, aby wspierać je w osiąganiu najlepszych wyników i adaptacji w obecnym otoczeniu gospodarczym. Mam więc nadzieję, że program She’s Next umożliwi przedsiębiorczyniom realizację ambitnych celów związanych z ich działalnością biznesową – dodaje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Zgłoszenia do programu można składać do 10 listopada 2022 roku pod tym linkiem.

Więcej informacji dostępnych jest na blogu Visa.