Przestępcy wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak automatyczne skrypty i botnety (sieci połączonych ze sobą i zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem komputerów), aby zwiększyć częstotliwość ataków enumeracyjnych na karty. Dzięki temu mogą działać jeszcze szybciej i stwarzać sobie możliwość wykorzystania luk w zabezpieczeniach na niespotykaną dotąd skalę. Ataki enumeracyjne generują koszty operacyjne i globalne roczne straty związane z oszustwami na poziomie nawet 1,1 mld dolarów, co stanowi znaczną część oszustw w skali globalnej.

Visa ogłasza rozbudowanie narzędzia Visa Account Attack Intelligence (VAAI) o nowy wskaźnik VAAI Score. Wykorzystuje ono generatywną sztuczną inteligencję do identyfikowania ataków enumeracyjnych i oceny stwarzanego przez nie zagrożenia. Wskaźnik ma pomóc ograniczyć skalę oszustw i związanych z nimi strat. Każdej transakcji nadawana jest w czasie rzeczywistym ocena ryzyka, dzięki czemu możliwe jest wykrywanie transakcji powiązanych z atakami enumeracyjnymi i zapobieganie im w środowisku CNP – bez fizycznej obecności karty. W pierwszej kolejności z funkcji skorzystają wydawcy kart w USA, a w kwietniu 2025 roku – wydawcy kart i agenci rozliczeniowi w Europie.

Oszustwa oparte na enumeracji mogą mieć długofalowe skutki dla naszych klientów. Pilnie potrzebne są więc narzędzia, które pomogą lepiej wykrywać w czasie rzeczywistym tego rodzaju ataki i zapobiegać im – powiedział Paul Fabara, Chief Risk and Client Services Officer w Visa.

Dane pokazują, że około 33% kont, z których informacje o płatnościach zostały wykradzione przy pomocy enumeracji, padło ofiarą oszustwa w ciągu pięciu dni od chwili zdobycia tych danych przez hakerów. W oparciu o generatywną AI, Visa analizuje transakcje i za pomocą wskaźnika VAAI Score określa w czasie rzeczywistym prawdopodobieństwo skomplikowanych ataków enumeracyjnych. Narzędzie pozwoliło zmniejszyć odsetek wyników fałszywie oznaczonych jako pozytywne o 85% w porównaniu z innymi modelami ryzyka.

Narzędzie pomocne wydawcom kart

Visa podkreśla, że nowe narzędzie pozwoli zmniejszyć liczbę oszustw i związane z nimi straty operacyjne, jednocześnie zapewniając wyższą jakość usług dla posiadaczy kart. Narzędzie przedstawia ocenę ryzyka w czasie rzeczywistym w 20 milisekund, a to umożliwia partnerom Visy wykrywanie przypadków enumeracji i wykorzystanie tej wiedzy w procesie podejmowania decyzji autoryzacyjnych w ramach mechanizmu opartego na regułach.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma zainwestowała ponad 10 mld dolarów w technologię, dzięki której, między innymi, ogranicza oszustwa i zwiększa bezpieczeństwo sieci. dolarów. Visa zachęca konsumentów, aby przez wzgląd na własne bezpieczeństwo, zachowali czujność i zwracali uwagę, gdzie robią zakupy i komu przekazują swoje dane płatnicze.