Aplikacja mobilna CCC jest jedną z popularniejszych w Polsce. Za jej pomocą użytkownicy mogą robić zakupy online, a także korzystać ze skanera kodów kreskowych, który wskazuje dostępność danego rozmiaru w najbliższych salonach. Natomiast funkcja visual search pozwala wyszukiwać asortyment na podstawie zdjęć. Od teraz w aplikacji można także wirtualnie przymierzyć wybrane modele obuwia.

Wirtualna przymierzalnia w aplikacji CCC

Jak skorzystać z nowej funkcji? Obuwie z opcją przymierzenia klienci znajdą w sekcji “Wirtualny Salon”. Po wybraniu konkretnego modelu należy kliknąć przycisk “Zobacz na swojej stopie”. Aplikacja CCC otworzy wtedy widok aparatu i poprosi o skierowanie urządzenia na stopy lub odbicie w lustrze. Po wykonaniu tych ruchów, użytkownik zobaczy na ekranie wybrany produkt, dopasowany do jego stóp.

– Kupując obuwie online, często zastanawiamy się, czy będą one pasować do ubrań, które posiadamy w szafie, jak będą prezentować się na naszych nogach. Po prostu – czy będą nam pasować. Dzisiaj, dzięki przymierzalni 3D, możemy to w łatwy i szybki sposób sprawdzić – bez wychodzenia z domu – mówi Aleksandra Koclejda, Mobile App Marketing Leader w CCC.

– Już teraz klienci mogą przymierzyć w 3D ok. 100 par butów – ale to dopiero początek. Dzisiaj startujemy z tą funkcją w naszej aplikacji. Chcemy, aby klienci mogli wirtualnie przymierzyć wszystkie buty dostępne w sklepie mobilnym. Będziemy nad tym pracować w kolejnych miesiącach – dodaje Aleksandra Koclejda.

Sieć CCC w ostatnich dwóch latach mocno stawia na m-commerce. Rozbudowanie aplikacji zakupowej sieci o nową funkcję potwierdza ten kierunek. Co ciekawe, według najnowszego badania fintechu Mokka, ponad 40% kupujących online za pomocą telefonu najczęściej w tym celu korzysta właśnie z aplikacji zakupowych.