Carsharing we FreeNow dzięki integracji z firmą Traficar dostępny jest w 10 aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Oferta dla użytkowników aplikacji FreeNow obejmuje wynajem na kilometry z opłatą startową, a cennik jest zbieżny z ofertą Traficara na poszczególne modele aut.

Z okazji startu usługi, FreeNow przygotowało kod promocyjny “TRAFICAR23” na 2 pierwsze wynajmy współdzielonych samochodów ze zniżką 75% (do 20zł), a także dodatkowe promocje dla użytkowników w każdym z miast.

FreeNow rozpoczyna współpracę z Traficarem

Aby skorzystać z pojazdów usługi Traficar we FreeNow, wystarczy kliknąć opcję Carsharing na ekranie głównym aplikacji i wybrać na mapie konkretne auto. Płatność za wynajem pobierana jest automatycznie po zakończeniu przejazdu w ramach dotychczasowego konta użytkownika i preferowanej formy płatności. A

Aby rozpocząć jazdę jednym z samochodów Traficar, należy wcześniej w celu weryfikacji dodać wymagane dokumenty i informacje w Profilu Użytkownika we FreeNow, takie jak aktualne prawo jazdy oraz adres zamieszkania. Obie firmy przypominają także o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, zasadach właściwego parkowania i zachowaniu bezpieczeństwa.

Aplikacja FreeNow w Polsce, obecnie oprócz usługi zamawiania przejazdów taxi, oferuje wynajem hulajnóg marek Dott i TIER, a od teraz także carsharingu z Traficar.

– To istotna zmiana na rynku polskiej mobilności, gdzie Traficar będzie pierwszym polskim carsharingiem, który podjął się współpracy z międzynarodowym operatorem. Krok ten otwiera nas także na klientów z innych krajów, którzy bez konieczności pobierania nowej aplikacji i przechodzenia procesu rejestracji będą mogli szybko skorzystać z najpopularniejszych samochodów współdzielonych w Polsce – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficar.