mojeIKP to rządowa aplikacja dla pacjentów, która daje mobilny dostęp do informacji zdrowotnych użytkownika oraz jego bliskich, którzy dokonali stosownego upoważnienia. Znajdują się w niej funkcje znane z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), takie jak m.in. rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19, dostępność e-recept i e-skierowań.

Co więcej w aplikacji mojeIKP dostępny jest unijny certyfikat covid, potocznie nazywany „paszportem szczepionkowym”. Dzięki temu można go w każdej chwili pokazać za pomocą telefonu odpowiednim służbom. Aplikację można bezpłatnie pobrać z Google Play lub App Store.

Wynik testu na koronawirusa dostępny w mojeIKP

W najbliższych tygodniach w aplikacji mojeIKP ma pojawić się nowa funkcja – wynik testu na koronawirusa. Pacjent otrzyma wiadomość SMS z informacją, że w Internetowym Koncie Pacjenta dostępny jest już wynik wykonanego testu. Będzie on od razu widoczny także w aplikacji mobilnej.

Centrum e-Zdrowia uruchomiło mojeIKP w maju 2021 r.  Od tego czasu aplikacja zdobyła już 1,9 mln użytkowników. W listopadzie br. pojawiła się w niej sekcja profilaktyka. Za jej pomocą można sprawdzać postęp we wdrażaniu zdrowego odżywania, a nawet dobrać odpowiednią dietę.

Trwają prace nad dalszym rozwojem aplikacji. W przyszłości powiadomienia push będą informować użytkowników o programach profilaktycznych, dostępnych w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Przy czym zostanie zastosowane profilowanie powiadomień według wieku i płci pacjenta.